در حال بارگذاری ...
 • «الیور تویست» به صحنه می‌آید

  تئاتر الیور تویست به نویسندگی و کارگردانی محمد پورجعفری و تهیه کنندگی دکتر حامد پورشعبان شاعر و پژوهشگر فرهنگی گیلان، بر اساس رمان جاودانه چارلز دیکنز در رشت روی صحنه می‌رود.

  به گزارش تئاتر گیلان، محمد پورجعفری کارگردان این نمایش گفت: الیور تویست داستان درد و رنج بچه‌های یتیمی است که در وضعیت بدی به سر می‌برند و در این شرایط همیشه افرادی هستند که از این بچه ها سوء استفاده می‌کنند .

  وی ادامه داد: در کنار روایت داستان الیور، شرایط و اوضاع بد اقتصادی و اجتماعی انگلستان در سال ۱۸۳۸ میلادی نیز به چالش کشیده می‌شود.

   

  به گفته پورجعفری، در این اثر ۴ نسل از بازیگران تئاتر گیلان از جمله علی حاج علی عسکری، علیرضا عیسی پور، مهدی یوسفی زاده، مریم یکتافرد، کسری عقلی مقدم، سعید ایرجی، خاطره عابدی، سارا پرستار، سارنگ ثابت، شهاب عزتی، شایان حریری، خشایار گرانسایه و عرفان اقبالی به همراه ۱۵ نفر از بازیگران کودک و نوجوان ایفای نقش می‌کنند.

  وی افزود: برای بازی در نقش الیور از بچه‌های مختلفی تست گرفتیم که در نهایت امیر رضا حرفت بخش ضیابری برای این نقش انتخاب شد.

   

  عوامل صحنه عبارتند از: میثم گیلوایی، سامان افتخاری(دستیاران)، فرناز حسینی، کیانا مهدی زاده(منشی صحنه)، ارشیا زمانی و کارن رادمریخی(مدیرصحنه)، بهادر صالحی(همیار صحنه) مبینا هنرمند حقیقی(انتخاب موسیقی)، میثم گیلوایی،سامان افتخاری(طراحی نور)، حمید سمیع(ساخت تیزر و وله)، آرمیتاجمالی، سمانه جهانشیری(عکاس و تصویربردار)، شیرین حسن پور(دوخت لباس)، مهرداد راد (طراح پوستر و بروشور)

   

  بازیگران کودک و نوجوان:

  سایر بازیگران:
  بارانا پورجعفری، ابوالفضل طاهری، آرمینا محمدی، روناک ابوالحسنی، رها قلی زاده، لیلیا اخوان، پدیده سعادتی، الینا سپهرم، آوا جعفرزده، بیتا فرید، سید امیر رضا میرطرقی، ایرمان آمنین، نیرا نیک‌بین

   

   

  تئاتر الیورتویست ۱۴ تا ۲۲ مهرماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا (ص) اجرا خواهد شد.

  علاقمندان به تماشای این نمایش می توانند جهت خرید بلیط به سایت هفت ساز مراجعه نمایند.
  مطالب مرتبط

  به کارگردانی محمد پورجعفری

«بهتر است دهانمان را ببندیم» به صحنه رفت
  به کارگردانی محمد پورجعفری

  «بهتر است دهانمان را ببندیم» به صحنه رفت

  به گزارش تئاتر گیلان، «بهتر است دهانمان را ببندیم» اولین اثر نمایشی رها فتاحی می‌باشد که پیش ‌ازاین داستان‌های متعددی نوشته و چاپ کرده بود. مریم یکتافرد، سوگند بشاش، بهنام گلرنگ و سارنگ ...

  |

  با اجرای اثری از زنده‌یاد اکبر رادی ؛

«خانمچه و مهتابی» به صحنه رفت
  با اجرای اثری از زنده‌یاد اکبر رادی ؛

  «خانمچه و مهتابی» به صحنه رفت

  به گزارش تئاتر گیلان، محمد پورجعفری نویسنده و کارگردان مطرح گیلانی و سرپرست گروه تئاتر چیستا، با همکاری آموزشگاه سینمایی پروین، «خانمچه و مهتابی» اثری از زنده یاد رادی را به صحنه برد.  

  |

  وضعیت این روزها سرگرمی می‌طلبد یا اندیشه به ریشه مشکلات

  وضعیت این روزها سرگرمی می‌طلبد یا اندیشه به ریشه مشکلات

  محمد پورجعفری، کارگردان و مدرس تئاتر؛ شرایط امروز جامعه ما قرابتی نزدیک به دوره شکل‌گیری متون ابزورد در غرب دارد. همیشه بین جامعه‌ی آرمانی و جامعه‌ی واقعی فاصله وجود دارد. جامعه تلاش می‌کند که از ...

  |

  با پایان جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره

گیلان با «بینایی» در جشنواره‌ی سراسری تئاتر سوره درخشید
  با پایان جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره

  گیلان با «بینایی» در جشنواره‌ی سراسری تئاتر سوره درخشید

  آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره با حضور مسئولین استانی و کشوری و هنرمندان این عرصه هنری در کرمانشاه برگزار و از برگزیدگان آن با اهدای جوایز تقدیر به عمل آمد.

  |

  هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی گیلان انتخاب شدند

  هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی گیلان انتخاب شدند

  به گزارش تئاتر گیلان، چهارشنبه ۴ اسفند با برگزاری انتخابات انجمن نمایش گیلان ۵ عضو هیات رئیسه انجمن نمایش گیلان از سوی اعضای گروه‌های نمایش انتخاب شدند. در انتخابات امروز که آقایان مستخدمی و ایرجی ...

  |

  اعترافات لذت بخش یک کارگردان تئاتر

  اعترافات لذت بخش یک کارگردان تئاتر

  حمید منصوری؛ وقتی یک کارگردان تئاتر، پس از مدت ها با یک نمایش خوب اعتراف می کند که پیش از این نیز توانایی ارائه ی آثار اینچنینی را داشته اما بنا به دلایلی که ما نمی دانیم از آن سر باز زده، به حال خوبی می رسیم ...

  |

  نظرات کاربران