در حال بارگذاری ...
 • ۱۷۷ اثر به نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان ارسال شد

  معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از ارسال ۱۷۷ اثر به نهمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان خبر داد و گفت: آثار ارسالی از ۵۵ شهر کشور بوده است.

  به گزارش تئاتر گیلان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، گفت: این جشنواره با اهتمام به اهمیت کار فرهنگی، تلاش جهت پاسداری از ارزش‌های جامعه و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی، با توجه ویژه به فرمایش‌های مقام معظم رهبری «حمایت از کالای ایرانی» و  چشم‌انداز روشن برای جامعه سالم، شهر پاک و آرام برگزار می‌شود.

   

  وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش مسابقه و ویژه کودک و نوجوان برگزار می‌شود، اذعان کرد: ١٧٧ اثر به دبیرخانه جشنواره با موضوعات حمایت از کالای ایرانی، شهروند، فرهنگ ایثار و شهادت، شهروند، آگاهی از حقوق شهروندی، شهروند، آسیب های اجتماعی، شهروند، ترویج کتاب و کتابخوانی، شهروند، حقوق کودک، شهروند، محیط زیست چالش ها، مخاطرات، راهکارها، شهروند، مشارکت مسئولانه در صرفه جویی منابع انرژی؛ حفظ فضای سبز، اموال عمومی، مدیریت زباله و پسماند، ترافیک و... ارسال شده است.

   

  معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: از این تعداد آثار ارسالی، ١٤٨ اثر مربوط به بخش مسابقه و ٢٩ اثر مربوط به بخش ویژه کودک و نوجوان است.

   

  مصباح تصریح کرد: آثار ارسالی از استان‌های کرمانشاه، تهران، اصفهان، تبریز، خراسان شمالی، فارس، خوزستان، همدان، کردستان، لرستان، مازندران، مرکزی، گیلان، قم، کرج، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و قزوین و به صورت جزیی از ٥٥ شهر کشور بوده است.

   

  وی با تصریح اینکه در بخش مسابقه ١٥ نمایش به جشنواره راه پیدا خواهند کرد، افزود: در بخش ویژه کودک و نوجوان نیز که برای دومین سال پیاپی برگزار می‌شود پنج اثر با موضوعات مناسب کودکان و نوجوانان پذیرفته می‌شوند.

   

  مصباح با بیان اینکه بازبینی آثار توسط تیم بازبین متشکل از ٥ نفر از نهم مردادماه جاری آغاز شده است، اظهار کرد: آثار راه یافته به جشنواره تا بیستم مرداد اعلام خواهد شد و تا سقف ٣٥ میلیون ریال کمک هزینه به آنها پرداخت می‌شود.

   

  گفتنی است، نهمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، دهه سوم مردادماه در این شهر برگزار می‌شود.
  نظرات کاربران